Blog

Týchto 10 vecí by ste mali svojmu dieťaťu povedať každý deň

Bežné slová, ktoré ale pre výchovu a vývoj dieťaťa znamenajú skutočne veľa. Ak z neho chcete vychovať správneho, sebavedomého a empatického človeka nezabúdajte mu ich opakovať každý deň.

 

1. Ľúbim ťa

Veľa z nás rodičov to berie ako samozrejmosť a myslí si, že deti ich lásku jednoducho vycítia. Pravdou je, že deti sú veľmi vnímavé, ale zároveň je rovnako dôležité im tieto slová pravidelne opakovať. A okrem iného ich naučíte, že takto prejavovať city blízkej osobe je úplne prirodzené.

Deti potrebujú mikróby, nie antibiotiká.

Aby boli deti zdravé a netrpeli obezitou, rozvážame ich po rôznorodých voľnočasových aktivitách a tréningoch: futbal, karate, volejbal, tenis... To, čo však deti musia trénovať, aby boli skutočne zdravé, je ich imunita. Áno, je skutočne možné cielene trénovať detskú imunitu.

Deti potrebujú mikróby, nie antibiotiká

 

Uznávaný český psychológ: Z dieťaťa sa stane dobrý človek, ak má spokojnú a milovanú mamu

Čo sa môžeme my, dospelí, naučiť od detí a na čo pri ich výchove nikdy nezabúdať? Psychológ a lektor Marek Herman nám porozprával o tom, čo je pre každé dieťa v živote najdôležitejšie pre to, aby v živote nebolo "stratené".

Marek Herman nám porozprával o tom, čo dieťa vo svojom živote potrebuje zažiť.

Nevychovávajte svoje dieťa aby bolo bohaté.

Vychovávajte ho, aby bolo šťastné. Tak, že keď vyrastie, bude poznať hodnotu vecí, nie ich cenu.

Pozor, aby ste prvorodeným nespôsobili krivdu

Rozhovor so psychologičkou Danielou Čechovou o tom, ako naše deti ovplyvňuje poriadie narodenia či počet súrodencov.

Poradie, v akom sa do rodiny narodíme, má podľa dlhodobých vedeckých výskumov aj podľa adlerovskej psychológie pomerne veľké dôsledky na naše charakterové vlastnosti, výber budúcej práce či partnera.

Prečo sú deti agresívne a drzé? Dôvody pomenovala klinická psychologička Lidmila Pekařová

Klinická psychologička a spisovateľka PhDr. Lidmila Pekařová už 33 rokov prednáša pedagógom, rodičom i širokej verejnosti. Okrem iných tém, veľkú pozornosť venuje  predovšetkým výchove detí. Na základe svojej dlhoročnej praxe, ale i na základe práce so svojimi klientami, priamo pomenovala vo svojej knihe Ako žiť a nezblázniť sa dôvody, ktoré spôsobujú, že niektoré deti sú agresívne a drzé.